Technologija

RANKINIO APDIRBIMO RĄSTINIAI NAMAI

Rąstiniai namai iš natūralių rankinio apdirbimo rąstų yra solidūs ir atspindi natūralų gamtos grožį. Mes šiuos namus statome pagal senus skandinavų tradicinius metodus. Pirmiausia rąstai yra apipjaunami iš dviejų pusių, kad sienos būtų vienodo storio – 16 arba 20 cm, ir nužievinami. Sekančiame etape – atidžiai atrenkami ir natūraliai džiovinami, obliuojami, šlifuojami ir sukertami mūsų gamykloje.

Namo surentimas, kaip ir rąstų paruošimas vyksta rankiniu būdu. Kiekvienas namas yra pastatomas mūsų gamykloje. Sužymėjus rąstus ir padarius sienų planą, namas išrenkamas, supakuojamas ir išvežamas į statybos vietą.

NAMAI

Mūsų meistrai puikiai išmanantys savo darbą, kūrybingi, turintys atsakomybės jausmą, gerbiantys užsakovą. Yra dirbusių Skandinavijos šalyse: jie mielai dalinasi savo žiniomis bei patirtimi. Sienų sukirtimas – tai rąstų dėjimas vienas ant kito. Kampuose rąstus suriša vienus su kitais sąsparomis – savotiškomis spynomis. Viršutinis rąstas suleidžiamas su apatiniu priglundančia “poza”. “Poza” – rąste iškertamas griovelis, kuris savo forma atitinka apatinį rąstą. “Poza” užpildoma sąmanomis, stiklo vata ar specialia linine sandarinimo juosta, tai garantuoja šilumos izoliaciją. Sienų sukirtimui naudojame apvalius pušinius bei eglinius 16 – 35 cm skersmens rąstus, priklausomai nuo statinio paskirties. Visus darbus atliekame rankiniu būdu, todėl išsaugome gamtos sukurtą grožį.

Sienų surentimo darbus atliekame statybos aikštelėje, tuomet išvengiami medienos pažeidimai pervežimo metu, tačiau galima rentimo darbus atlikti pirminėje sukirtimo aikštelėje ir tuomet namą pervežti į statybos vietą.

Vidinės pertvaros renčiamos iš rąstų, bet mūsų sukauptos žinios ir patirtis leidžia įrengti ir karkasines pertvaras, kurios namui sėdant nėra gniuždomos ir dėl to nedeformuojamos. Tačiau tokios pertvaros nėra nešančios. Džiūstant rąstams, namo sienos sėda, bet mūsų meistrai įrengs duris bei langus tokiu būdu, kad jie nebus užspausti ir dėl to jums nekils nemalonumų.
Atsižvelgdami į užsakovo pageidavimą jau sienų sukirtimo metu galime įrengti angas elektros instaliacijos įrengimui, tai suteikia galimybę įrengti jungiklius, rozetes, paskirstymo dėžutes tiesiog rąstinėse sienose. Sienos šlifuojamos. Šlifavimas paryškina medienos struktūros piešinį. Dažymas impregnantais, antiseptikais ar dažais suteikia norimą atspalvį, apsaugo medieną nuo išorės poveikio.

Mūsų senolių statyti rąstiniai namai tarnaudavo ne vienei kartai, šiuolaikinės technologijos leidžia mums šį laiką padvigubinti. Norėdami padėti jums sukurti jaukumo ir grožio derinį, siūlome ne tik vidaus ir išorės, bet ir interjero apdailą. Sukursime originalius šviestuvus, įrengsime laiptus, vidaus ir lauko medinius baldus, terasas, pavėsines.

RĄSTINIŲ NAMŲ APŠILTINIMAS

Rąstiniai namai gaminami iš bendrovės arba užsakovo žaliavos. Kitos statybinės medžiagos: stogo danga, grindų danga, langai, durys ir kt.- naudojamos pagal užsakovų pageidavimą. Namai gaminami ir statomi pagal Skandinavijos šalių technologiją. Gamybai naudojame natūraliai džiovintą medieną. Statant namą iš mažesnio diametro rąstų, siūloma daryti papildomą namo vidaus apšiltinimą, naudojant akmens vatą.

Namo vidaus apdaila labai įvairi: galima klijuoti sienas dailylentėmis, gipso kartono arba OSB plokšte, išklijuoti plytelėmis. Langai ir durys EURO standarto iš klijuotos medienos, įvairių pozicijų, dydžių, stiklo paketų. Rąstiniams namams rekomenduojame sunkesnes stogo dangas: betonines ar molines čerpes. Labai originaliai atrodo šiaudiniai ar skiedriniai stogai. Stoglangiai montuojami pagal projektus bei kliento pageidavimus. Stogas yra apšiltinamas, pastogė dažniausiai apkalama dailylentėmis.

Grindys apšiltintos ir dengiamos įvairia grindų danga: spygliuočių, kietmedžio grindų lentomis, parketu, plytelėmis. Laiptai gaminami iš spygliuočio bei kietmedžio, įvairių stilių: sukti, tiesūs. Perdengimas apšiltinamas akmens vata. Gali būti paliekami matomi perdengimo balkiai. Terasų dangos taip pat įvairios. Namai dažomi specialiai medienai pritaikytais dažais, kuriuose yra medienos impregnantų, galima išgauti norimą spalvų gamą ir išsaugoti matomą medienos struktūrą. Medinės, natūralios spalvos sienos padės pastatui geriau įsilieti į aplinkos spalvinį derinį.

Namų šildymo sistema labai įvairi: židiniai, kieto kuro krosnys, dujų katilai, elektriniai šildytuvai.
Tokie namai puikiai išlaiko liaudies architektūros etninius požymius. Išorinį pastatų vaizdą gali praturtinti ir paįvairinti kai kurie puošybos elementai, idealiai atspindintys tik tam kraštui būdingą dekorą ir paryškinantys regioninius požymius: gegnių galai, skliautų ir išorinių durų apkalimas, langinės, prieangiai, gilios pastogės, laužytos stogo plokštumos, profiliuotos kolonos ir kt. Monotonišką tašyto rąsto spalvą viduje pagyvins šešėlių žaismas grubios faktūros sienų ir lubų plokštumose.
Rąstiniuose namuose malonu vasarą atsigauti nuo varginančio karščio, o žiemą prie jaukaus židinio slėptis nuo žvarbaus vėjo. Iš seno žinoma, kad medis žmogui suteikia stiprybės, palaiko jo dvasinę pusiausvyrą. Tokiuose namuose žmogus geriau pailsi ir jaučiasi dvasingesnis bei kūrybingesnis. Taigi siūlome pasinaudoti mūsų teikiama galimybe gyventi ar ilsėtis tikrai ekologiškai švariuose namuose.